
Forhåndsomtale Runar – Fjellhammer
I morgen tar gutta turen til Sandefjord for å kjempe om 2 poeng mot Runar!
Det fine med toppidretten er at neste kamp kommer fort. Etter onsdagens sure tap mot Sandnes er det allerede i morgen muligheter for å hente nye poeng borte mot Runar. Sist lagene møttes var i første seriekamp. Det endte med poengdeling i Fjellhamar Arena!
Etter en litt treig start på sesongen har morgendagens hjemmelag virkelig fått fart på sakene utover sesongen. Bjarte Myrhol sitt mannskap er ett lag som løper i 60 minutter og setter alltid trykk etter. Det gjør at i Runar sine kamper er det ofte mange scoringer. Skal vi henge med i denne kampen må vi ta på oss løpeskoene!
Runar på sin side kommer fra ett tap på bortebane mot serieleder Kolstad. Før dette hadde de seks strake seiere i Rema 1000-ligaen. De har også kommet seg til årets finale i NM og er videre i Europa. Det er ingen tvil om at vi møter ett godt lag som satser hardt. Offensivt er det to spillere som er ekstremt viktige for Runar. Dette er Daniel Blomgren og Christoffer Rambo. Blomgren er lagets toppscorer med 82 scoringer på 13 kamper. Rambo følger tett bak med sine 70 scoringer. Det er ingen tvil om at vi må stoppe disse to for å kunne hente poeng.
Det er motiverte spillere som setter seg på bussen til Sandefjord i morgen. Etter onsdagens sure tap mot Sandnes er vi revansjesugne!
Vi vet dette blir en tøff kamp, men vi har vist tidligere i sesongen at vi kan ta poeng fra Runar. Vi gleder oss til morgendagens kamp!
Reiser du ikke til Sandefjord for å støtte gutta kan du se kampen på TV2 Play. Avkast kl.17:00.

