Seier borte mot BSK! – Fjellhammer

Seier borte mot BSK!

Gutta jaktet en viktig 2-poenger lørdag kveld i Ekeberghallen og viste tidlig at det var vi som ønsket oss 2 poeng mest!

I en åpning av kampen hvor ting kladdet litt for begge lagene var det vi som fikk best start. Det var lite scoringer å snakke om, men vi opparbeidet oss tidlig en ledelse.

Etter 18 minutter spilt sendte Henrik Hartz Hagen opp i en 4-10 ledelse. Vi stod veldig godt i forsvaret og bak forsvaret stod en Thomas Grahn som virkelig hadde bestemt seg for å stenge buret!

Det kladdet mer fremover de siste 12 minuttene av omgangen og dette gjorde at BSK fikk blod på tann. Hjemmelaget satte inn omgangens siste scoring da de reduserte til 9-13 i siste sekund av omgangen.

Oskar spilte en god kamp og ble vår toppscorer med sine 8 scoringer!
Foto: Vidar Enerud

Det var hjemmelaget som fikk best start på den andre omgangen. 6 minutter ut i omgangen hadde de kuttet ned ledelsen til kun 2 mål og de var virkelig inne i kampen igjen.

Heldigvis for oss fortsatte det gode forsvarsspillet og Thomas fortsatte å redde det meste som kom forbi forsvaret. Dermed kunne vi hele omgangen ha en luke ned til hjemmelaget som gjorde at man hadde en følelse av hvor dette skulle ende.

Etter 26 spilte minutter satte Agust Daniel Svensson inn 18-24 og det var tydelig hvordan kampen ville ende. Resten av kampen ble en sjarmør-etappe hvor vi kontrollerte inn 2 poeng!

Dette var 2 utrolige gode poeng og som sendte oss opp på 8.plass og inn i sluttspillet. ØIF og KRS følger tett bak med kun 1 poeng mindre enn oss. Thomas Grahn leverte en fantastisk kamp og ble kåret til vår beste spiller!

Thomas ble kåret til vår beste spiller etter en fantastisk kamp i målet!
Foto: Cathrin Wall

Nå venter en viktig hjemmekamp mot Sandnes onsdag 8.april. Skal vi fortsatt kjempe om en plass i sluttspillet må vi nok ha 2 poeng her. Vi kommer til å trenge DIN støtte fra tribunen.

Kjøp billetter her